Archiwa

2019 - IV Ogólnopolska Tyflokonferencja

12 listopada 2019 w Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyła się IV Ogólnopolska Tyflokonferencja „Zobaczyć Niewidzialne”, na którą przyjechali prelegenci i goście m.in. z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Bielska-Białej, Katowic.  Obrady oficjalnie otwarł dr hab. Bogusław Dziadzia – Prodziekan ds. kształcenia i studentów, który odczytał list wystosowany przez Dziekana WSiNoE dr hab. Krzysztofa Marka Bąka.  Gośćmi specjalnymi tegorocznej Tyflokonferencji byli prof. zw. dr hab.

2019 Tyflohackaton - pierwsze w Polsce takie warsztaty!

W dniach 6-7 lipca 2019 w murach cieszyńskiego wydziału Uniwersytetu Śląskiego odbyły się innowacyjne warsztaty dla młodzieży. Tyflohakaton to pierwsze tego typu wydarzenie, które łączy w sobie zagadnienia z zakresu pedagogiki specjalnej oraz nowych technologii.  Piętnastu uczniów w wieku 10 – 16 lat  podczas intensywnych dwóch dni uczestniczyło w łącznie 16 godzinach bezpłatnych warsztatów.  Na początek młodzież zapoznała się z zagadnieniami dotyczącymi dysfunkcji wzroku.

2018 - III Ogólnopolska Tyflokonferencja

13 listopada 2018 w Centrum Konferencyjnym Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji odbyła się                      III Ogólnopolska Tyflokonferencja „Zobaczyć Niewidzialne”. Jak co roku celem konferencji było podjęcie wspólnych rozważań dotyczących wielu aspektów niepełnosprawności wzroku                               w interdyscyplinarnym gronie teoretyków, praktyków oraz osób niewidomych i słabowidzących.

2017 - Warsztaty "Zobaczyć Niewidzialne"

Ponad 120 uczniów wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w ramach II Tyflokonferencj „Zobaczyć Niewidzialne”. 13 Listopada 2017 do murów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji dotarli uczniowie ZST w Cieszynie, I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Gimnazjum polskiego im. J. Słowackiego w Czeskim Cieszynie, SP nr 5 w Cieszynie oraz ZS im. W. Szybińskiego w Cieszynie.

Dla młodzieży przygotowaliśmy pięć warsztatów, podczas których można było samemu poczuć się jak osoba niewidoma.

2016 - I Ogólnopolska Tyflokonferencja

Relacja z I Ogólnopolskiej Tyflokonferencji ZOBACZYĆ NIEWIDZIALNE

„Niewidomi we współczesnym świecie”

Konferencja odbyła się 22 listopada 2016r. w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Organizatorami konferencji byli Koło Naukowe Pedagogów, Zakład Pedagogiki Specjalnej, Polski Związek Niewidomych Koło w Cieszynie oraz Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Feniks” z Cieszyna.